ana sayfa > Chat > İnternetin Hayatımıza Kattıkları

İnternetin Hayatımıza Kattıkları

Çarşamba, 27 Oca 2016 yorum ekle yorumlara git

İnternet artık hemen hemen her evde olmaya başladı. İnsanlar artık hayatlarının bir çoğunu ya bilgisayar başında yada cep telefonları ile geçirmektedir. Eskiden sadece sohbet amaçlı kullandığımız bu dünya buluşunu günümüzde her sektörde değişik amaçlar için kullanır hale geldik. Bilmediğimiz bilgilere ulaşmak yada bilgidğimiz şeyleri insanlarla paylaşmak için harika bir araç haline gelmiştir. Eskiden lüks olan internet artık ihtiyaç haline gelmiştir. Tabi ki bunun bize avantajı olduğu kadar dezavantajıda oldu. Herkes bir araya geldiğinde olan sohbet muhabbet yerini internette değişik siteler aldı.

İnterneti herkesin kullanım amacı farklı tabiki. Alışveriş, Astroloji, Sohbet Siteleri, Oyun Siteleri vb siteler hayatımızın büyük bir alanını kaplamış durumda. Herkesin mutlak favori bir sitesi vardır. Öyle bir çağa geldik ki artık insanlar alışveriş yapmak için dışarı çıkmaya bile ihtiyaç duymuyor. İstedikleri ürün kapılarına kadar geliyor. Hal böyle olunca tabi insanlar internetten vazgeçemez hale geliyorlar.

Almanya Sohbet Sitelerine değincek olursak tabi ki yüzyüze sohbet zevkini vermesede sanal sohbetlerde hayatımızda var. Sohbet sitelerine girip tanımadığımız yüzlerce insanla vaktimizin bir çoğunu geçirebiliyoruz. İnterneti sadece eğlence olarak kullananlarda var tabiki onların tercihi genelde Oyun siteleri oluyor. 7’den 70’e herkes mutlaka oyun oynamakta. Çocuklar için daha bir değerli tabi. Eskiye göre herkes daha bilinçli bir hale geldi.

Bilmediğimz şeyleri kafamıza takılan şeyleri her an bulabiliceğimiz çok amaçlı bir araç. Birde bağımlıları var tabi Gününün her saatini bilgisayar başında geçirenler çevresinde olan hiç bir şeyle ilgilenmeyen insanlar. Bunlara bilim Asosyal demektedir. Bu da internetin dezavantajı diyebiliriz. Aslında hep dediğimiz gibi Herşeyin fazlası Zarar Azı Karar. Biz sadece amaçlarımız için kullandığımız takdirde kendimizi geliştirmek amaçlı kullandığımızda bize zarardan çok faydası olan bir araçtır diyebiliriz…

Categories: Chat Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok