arşiv

0, 2016 için arşiv

Chat Sohbet Ederken Aşk

Cumartesi, 30 Oca 2016 yorum yok

İnternet ortamında hizmete veren sohbet siteleri sayesinde milyonlarca insan vakitlerini çok daha eğlenceli ve çok daha dolu geçirme imkanı buluyorlar. Farklı farklı insanlarla görüntülü ve sesli konuşma araçları sayesinde canlı bir şekilde Sohbet Etme fırsatı bulan insanlar; aynı zamanda kendilerine yeni yeni arkadaşlar edinerek, ciddi ilişkilere yelken açma fırsatı da bulabiliyorlar.

 

Görüntülü ve sesli sohbet siteleri sayesinde artık insanlar bir yandan sohbet ederken, bir yandan karşısındakileri canlı olarak görme fırsatı buluyorlar. Böylece ilke görüşte aşk olayı da zaman zaman ortaya çıkabiliyor. Bu ortamda tanışan ve birbirlerinden etkilenen insanlar; daha sonra gerçek hayatta da yüz yüze görüşerek sohbetlerini ve arkadaşlıklarını ilerletebiliyor. Neticesinde de sıcak ve samimi bir ortam hazırlanarak, ciddi aşklar da yaşanabiliyor.
Almanya Sohbet Chat Sitesi sayesinde insanlar sohbet sitelerinde gerçek aşkı bulabiliyor. Günümüzde her ne kadar birçok insan tarafından internet ortamındaki arkadaşlıklara inanılmasa da; bu ortamdan birbirini tanıyarak aşk yaşayan birçok insan da var. Böylece bu Sohbet Siteleri de aşkın ve sevginin ilk adımlarının atıldığı siteler olabiliyor.

Categories: Chat Tags:

İnternetin Hayatımıza Kattıkları

Çarşamba, 27 Oca 2016 yorum yok

İnternet artık hemen hemen her evde olmaya başladı. İnsanlar artık hayatlarının bir çoğunu ya bilgisayar başında yada cep telefonları ile geçirmektedir. Eskiden sadece sohbet amaçlı kullandığımız bu dünya buluşunu günümüzde her sektörde değişik amaçlar için kullanır hale geldik. Bilmediğimiz bilgilere ulaşmak yada bilgidğimiz şeyleri insanlarla paylaşmak için harika bir araç haline gelmiştir. Eskiden lüks olan internet artık ihtiyaç haline gelmiştir. Tabi ki bunun bize avantajı olduğu kadar dezavantajıda oldu. Herkes bir araya geldiğinde olan sohbet muhabbet yerini internette değişik siteler aldı.

İnterneti herkesin kullanım amacı farklı tabiki. Alışveriş, Astroloji, Sohbet Siteleri, Oyun Siteleri vb siteler hayatımızın büyük bir alanını kaplamış durumda. Herkesin mutlak favori bir sitesi vardır. Öyle bir çağa geldik ki artık insanlar alışveriş yapmak için dışarı çıkmaya bile ihtiyaç duymuyor. İstedikleri ürün kapılarına kadar geliyor. Hal böyle olunca tabi insanlar internetten vazgeçemez hale geliyorlar.

Almanya Sohbet Sitelerine değincek olursak tabi ki yüzyüze sohbet zevkini vermesede sanal sohbetlerde hayatımızda var. Sohbet sitelerine girip tanımadığımız yüzlerce insanla vaktimizin bir çoğunu geçirebiliyoruz. İnterneti sadece eğlence olarak kullananlarda var tabiki onların tercihi genelde Oyun siteleri oluyor. 7’den 70’e herkes mutlaka oyun oynamakta. Çocuklar için daha bir değerli tabi. Eskiye göre herkes daha bilinçli bir hale geldi.

Bilmediğimz şeyleri kafamıza takılan şeyleri her an bulabiliceğimiz çok amaçlı bir araç. Birde bağımlıları var tabi Gününün her saatini bilgisayar başında geçirenler çevresinde olan hiç bir şeyle ilgilenmeyen insanlar. Bunlara bilim Asosyal demektedir. Bu da internetin dezavantajı diyebiliriz. Aslında hep dediğimiz gibi Herşeyin fazlası Zarar Azı Karar. Biz sadece amaçlarımız için kullandığımız takdirde kendimizi geliştirmek amaçlı kullandığımızda bize zarardan çok faydası olan bir araçtır diyebiliriz…

Categories: Chat Tags:

Sohbet Odalarının Sunduğu İmkanlar

Pazar, 24 Oca 2016 yorum yok

Günümüzde internet kullanımının artması ile beraber iletişim teknolojisi de hızlı bir şekilde gelişmeye başladı. Bu nedenle de çoğu kişi artık teknolojik aletleri kullanarak birbirleri ile iletişime geçiyorlar. Özelliklede Sohbet ve chat siteleri haberleşmede günümüzde önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü bu yöntemler sayesinde sadece tanıdığınız kişiler ile değil aynı zamanda tanımadığınız kişiler ile de iletişime geçmek oldukça kolay. Bunun için doğru Chat sitesini seçmek yeterli oluyor.

Sohbet sitelerinde bulunan Sohbet Odaları özelliklede yabancı olan kişilerin birbirleri ile tanışması açısından oldukça elverişli bir ortam. İnternet milyonlarca kişi sohbet sitelerinde bulunan sohbet odalarına girerek tanımadıkları insanlar ile kolay bir şekilde iletişime geçebilir ve onlarla sohbet etmeye başlayabilir. Hatta ileriki dönemlerde arkadaşlıklar ilerletilerek günlük hayatta bir araya gelerek sosyal aktivitelere bile katılmak mümkün. Bunun yanı sıra günlük hayatta yaşadığınız sıkıntıları sohbet odalarında bulunan diğer kullanıcılar ile paylaşabilir ve onlarla sohbet edebilirsiniz. Bu da size daha mutlu ve huzurlu yapmaya yetecektir. Eğer sizde internet başında ne yapacağınızı bilemiyorsanız sohbet odalarına girerek sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

Categories: Chat Tags:

Sohbet Odaları’nın Ardındaki Gerçek

Pazartesi, 11 Oca 2016 yorum yok

İnsanoğlunun temel ihtiyaçlarından birisi olan konuşmak, tarihin başlangıcından bugüne evrim geçirmiş ama hiç bir zaman temel ihtiyaç listesinin dışına çıkmamıştır. İnsanlığın ilk çağlarında, mağara duvarlarında resimlerle başlayan konuşmak, birşeyleri ifade edebilmek güdüsü, aslında bugün Sohbet Etme (chat) uygulamalarındaki gülen, ağlayan yüz ifadelerinin en ilkel biçimidir. Yöntem değişmiştir ama amaç aynıdır.
İnternetin günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olmasıyla birlikte, konuşma güdümüz yeniden evrim geçirmiştir. Başlangıçta ICQ, sonrasında MSN derken, bügün sesli ve görüntülü olarak insanların görüşmesi çok sıradan bir durum haline gelmiştir. Ne var ki, insanoğlunun hep daha ileriye, bir başka deyimle, hep daha fazlasını isteme iç güdüsü bugün, internette sohbet odaları kavramını oluşturmuştur. Peki ama niçin insanlar bedava uygulamalar üzerinden sesli ve görüntülü görüşme olanağı varken, sohbet odaları sitelerine üye olup, konuşmalarını ve görüşmelerini o kanal üzerinden yürütmek ister? Daha da ilerisine gidip, insanlar, niçin ücret ödeyerek bu sitelere üye olurlar? Aslında birçok sebep sıralamak mümkündür ama en belirgin sebepler; her insanın kendini özel hissetme ihtiyacı ve konuştuklarımızın gizliliğini koruma içgüdümüzdür.
İnternetin, sanal bir dünya olduğu, sohbet odalarındaki konuşmaların sanallığından dem vurulup, hiçbir zaman yüzyüze yapılan sohbetin tadının alınamayacağı söylenir. Ama gelin görün ki, bir kişi, kendini ifade edebilmek için aradığı şartlara sahip olduğunu hissediyorsa, aslında sohbet odalarında kişi kendisini bulur, bir başka deyimle kişi, kendisi olur. Tek bir sanallık kalır üzerinde, o da ‘nick name’ denilen takma ismidir. Ama ne konuşmaları, ne de hisleri sanaldır.

Almanya sohbet odalarının arkasındaki bu gerçekle, bugün mesleki forum kıvamındaki sohbet odalarında, insanların mesleki hayattaki gerçekleri yüzüstüne çıkarttığını, ‘gay’ lerin kendilerini ifade etmek için kurdukları sohbet odalarında, toplum içerisinde haykırarak söyleyemediklerini ifade ettiklerini, diğer tarafta ise duygusal bağlar kurmak, kadınlık-erkeklik iç güdülerini takip edip hayat arkadaşını bulmak için insanların, Almanya chat odalarında birbirlerine kur yaptıklarına bazen de dert ortağı olduklarına şahit oluyoruz.
Kısacası, bir takım insanların, basit bir etiketlemeyle ‘sanaldır’ dedikleri sohbet odaları, gerçeklerin su üstüne çıktığı, insanların büyük bir özgüvenle düşüncelerini belirtebildiği ortamlardır. Mağaradaki resimlerin ardından binlerce yıl geçmiş, kadınlar camdan cama sohbet ediyor derken, bugün sohbet odalarını konuşuyoruz. Peki ya bundan 100 yıl sonar, acaba sohbetin evrimi ne olacak dersiniz?